top of page

ЗАХИСТ ДІТЕЙ 

від насильства, експлуатації, жорстокого поводження та зневаги 

Діти, які постраждали від війні в Україні.

За підтримки Childhood, Ресурсний Центр створив та запустив масштабну програму психологічної підтримки для покращення психологічного благополуччя дітей та їхніх родин, які постраждали від війни в Україні. Програма включає індивідуальні та групові заняття які доступні по всій Україні онлайн або офлайн у Києві, Київській області, Дніпрі та Дніпропетровській області. 

Основна діяльність проекту:

Сприяння психологічному благополуччю дітей та їхніх батьків:  Індивідуальна та групова підтримка вразливих і травмованих дітей онлайн і офлайн. Індивідуальна та групова підтримка батьків або опікунів.

Посилення спроможності персоналу та волонтерів, які працюють у центрах для ВПО та у місцях, дружніх до дітей, із захисту дітей. Підвищення обізнаності щодо питань захисту дітей через інформування громади та навчання.

Розширення доступу дітей ВПО до безпечного середовища. Надання фінансової, технічної та організаційної підтримки для партнерів Ресурсного Центру у створенні тимчасових просторів, дружніх до дітей у їхніх громадах.

Підвищення стійкості, обізнаності та знань серед партнерів з питань дитинства в Україні щодо гуманітарного реагування, а також спроможності ефективної взаємодії з відповідними структурами, ініціативами та процесами.

Більшість сумісної роботи з дітьми була спрямована на стабілізацію психоемоційного стану через ігри. Після групової роботи 30% учасників повідомили про покращення психологічного стану (психологічне полегшення, підвищення спокою), а 22% бенефіціарів за звітами психологів відзначили покращення настрою. Щодо повідомлень дітей, то 74,4% дітей відзначили, що їхній настрій покращився після групових занять.

КОРИСНІ РЕСУРСИ:

Caring for Child Survivors of Sexual Abuse

CCS-Guidelines-lowres.jpg

Conflict-Related Sexual Violence (CRSV)

1611691-crsv_dos_and_donts_eng.png

IASC Six Core Principles Relating to Sexual Exploitation and Abuse

ВОЄННИЙ ЗЛОЧИН: СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО ПІД ЧАС ВІЙНИ

war.png

Механізм перенаправлення скарг на рівні громади (МСРГ) щодо випадків сексуальної експлуатації та сексуальної наруги (СЕН) в Україні

FEBRUARY, 24
2022
.

З початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого по всій країні було зареєстровано масштабні атаки, що призвели до широкомасштабного руйнування інфраструктури, загибелі людей й переміщення.

 

Двоє з трьох українських дітей наразі є переміщеними особами, або близько 5 мільйонів дітей, що додає підвищеної вразливості. Згідно з останньою оцінкою МОМ, 51% респондентів ВПО вказали, що принаймні один член сім’ї, яка зараз з ними, є дитиною віком від 5 до 17 років. Діти-переміщені особи надзвичайно вразливі до розлучення зі своїми сім’ями, експлуатації та торгівлею людьми.

 

Організації громадянського суспільства в Україні швидко реагують на нагальні пріоритети своїх громад, але стикаються з багатьма проблемами, намагаючись надати гуманітарну допомогу великій кількості людей. Велика кількість ОГС зараз надають нові послуги та втручання, над якими вони не працювали раніше, зокрема надають допомогу дітям, які постраждали від сексуального насильства під час війни.

 

 

bottom of page